Přípravu na další ročník Kooperativa Národní basketbalové ligy zahájili basketbalisté ostravského klubu NH Ostrava 8. srpna 2022 pod vedením trenérského dua Adam Choleva a Saša Jankovič. O kondiční přípravu se letos postaral trenér David Šotlík. První přípravný zápas sehráli Ostravští před domácím publikem již 26. srpna proti Handlové a zvítězili 99:91. Následoval zápas proti regionálnímu rivalovi z Opavy 79:96. První víkend v září pak se pak tým zúčastnil Federálního poháru. Na půdě slovenského Svitu se postupně utkal s Interem Bratislavou, Opavou a domácí Iskrou Svit a s bilancí dvě porážky a jedna výhra nakonec bojoval ve skupině o 9. místo, ve které si díky výhře nad Hradcem Králové zajistil celkové 11. místo. 

V letních měsících se basketbalisté NH Ostrava věnovali také projektu Basket pro Ostravu, jehož cílem bylo zapojit širokou basketbalovou veřejnost a fanoušky do tohoto sportu. Kromě série individuálních tréninků s ligovými basketbalisty se mohli zájemci zúčastnit také Basketbalové show v OC Futurum. 

“I letos bude cílem basketbalistů play-off a obsazení nejlepší pozice před play-off. Letošní sezóna bude pro všechny kluby ekonomicky velmi složitá, ale věřím, že se to podaří zvládnout,” říká generální manažer klubu Tomáš Ostarek. 

Klub po loňské sezóně opustili Manny Ubilla, z důvodu ukončení kariéry, Issac Vann, Jonah Antonio, Martin Nábělek (nyní Sluneta Ústí nad Labem), Dominik Heinzl (nyní BK Redstone Olomoucko) a Dominik Lukáč. 

Nové posily BK NH Ostrava: Matej Majerčák (Prievidza), Malik Morgan (Targu), Evan Milligan (Astrali), David Jakel (Snakes Ostrava) a Matyáš Janů (Beksa Pardubice). 

“Nadcházející sezóna nebude jednoduchá, novému týmu asi budou chybět zkušenosti. Na druhou stranu jsme tým omladili a kluci jsou hladoví po pěkném umístění,”říká ke změnám v mužstvu hlavní trenér Adam Choleva.