Celkem 109 kusů midibusů Rošero dodává společnost KAR group Karlovarskému kraji. Symbolický klíč od nové flotily si převzal na veletrhu CZECHBUS člen zastupitelstva Karlovarského kraje, ing. Jan Bureš.

Nové midibusy Rošero pro 20 sedících a 9 stojících cestujících tvoří část nových autobusů pro posílení dopravní obslužnosti v Karlovarském kraji. 89 kusů je dodáváno v roce 2023, zbývajících 20 kusů bude dodáno do konce únore 2024. Všechny tyto midibusy používají jako palivo CNG pro snížení vlivu emisí na životní prostředí.

„Na podvozcích Iveco Bus je postavena nástavba pro 29 cestujících, vozidla dodává společnost KAR group Karlovarskému kraji včetně servisních služeb na období 5 let. Ten je bude pronajímat dopravcům, kteří budou s novými vozidly dopravu zajišťovat. Největším z nich bude Dopravní podnik Karlovy Vary, který bude zajišťovat zhruba 75 % přepravních výkonů,“ říká René Révay, obchodní zástupce dodavatele.

Díky této dodávce se cestující dočkají lepšího komfortu při cestování. Autobusy jsou vybaveny USB zásuvkami, wifi pro cestující, klimatizací a v neposlední řadě moderním informačním a odbavovacím systémem.

Zakázka svým rozsahem je jednou z největších z pohledu výrobce i dodavatele.